הבנת היסודות: מה זה סיבים אופטיים?

בעידן הטכנולוגי המתקדם שבו אנו חיים, מערכות התקשורת מהוות את השורשים העקרוניים של הקשר האנושי בעולם העודף במידע. תערובת מתמידה של טכנולוגיות מדהימות כגון כבלים סיבים אופטיים, מכשור חדיש ושירותי רשת מתקדמים, תורמת לכך שהקישוריות היא מהירה, יציבה וזמינה לכל אחד ואחת מאיתנו. כבלי הסיבים האופטיים, אשר הפכו למוקדי הביקוש והשימוש ברחבי העולם, הפכו לחלק מרכזי במערכות התקשורת המודרניות.

אז מה בדיוק הם כבלי סיבים אופטיים ואיך הם פועלים?

כבלי סיבים אופטיים הם חוטי תקשורת דקיקים וגמישים, בנויים מליבת זכוכית קוורצית או פלסטית המאפשרת לאור להתפשט בפנים שלהם. בשיטה זו, הם מאפשרים לנתונים להיעבר באמצעות אותות אור מודולציה. נתונים אופטיים זורמים באמצעות הסיבים האופטיים במהירות קרובה למהירות האור ברקע, ובכך מאפשרים להעביר כמויות עצומות של מידע בזמן קצר ובקצב גבוה.

מה קורה נכון לעכשיו?

את תהליך המודולציה ניתן למצוא גם בטכנולוגיות אחרות של מדיה, כגון רדיו וטלוויזיה, אך היתרון המרכזי של כבלי הסיבים האופטיים הוא במהירות הנתונים הגבוהה בה ניתן להעביר את המידע. הסיבים האופטיים מאפשרים מספר גדול של ערוצים למידע באותו הזמן, ולכן הם נחשבים לאחד מהאמצעים היעילים ביותר להעברת נתונים על פני מרחקים ארוכים.

התקני קישוריות תואמים כבלים סיבים אופטיים בתעשיית התקשורת מתקדמים משמעותית ביחס לתקופות הקודמות, אשר הופיעו בשנות ה-70. מאז נצבעו עקרונות התקשורת בכבלי הסיבים אופטיים על מנת להעניק גמישות רבה והתאמה חזקה יותר למערכות הטכנולוגיות שלנו.

לכן, אם זהו המקרה במערכות התקשורת, ניתן לפרט לפחות שתי סוגי תקשורת שהן מבנים משמעותיים לשימוש בכבלי סיבים אופטיים.

סוגי התקשורת הקיימים:

  1. תקשורת דיגיטלית: מתקשרים באמצעות אותות מודולציה שהן צפיפות במיוחד של אותות אור, ובכך מאפשרים לנתונים להישלח במהירות גבוהה מאוד.
  2. תקשורת אופטית אנלוגית: מתקשרים על פי פועלם באמצעות צלילות ותמונות באמצעות אותות אור, ולכן ניתן להעביר את המידע באמצעות כבלי הסיבים אופטיים למרחקים רבים ובאיכות מעולה.
  3. למידע נוסף היכנסו לכתובת: https://www.beres.co.il/
דיגיטל טכנולוגיה כללי עיצוב שיווק שיווק שותפים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מפתח אוטומציה קורס – תלמדו מקצוע חדש
אתם לא צריכים שום רקע בעולם המחשוב כדי לקחת מפתח אוטומציה קורס. רק תצטרכו לבחור בקורס מספיק טוב, כך...
קרא עוד »
נוב 27, 2021
מה הם אתרי החדשות המובילים בישראל
בישראל, קיימים עשרות אתרי חדשות כשאת רובם, אנחנו יודעים לדקלם ולומר בעל פה. אתרי החדשות בארץ הם לא...
קרא עוד »
אוק 27, 2021
הכל על חשיבות עיצוב לוגו
בחברתנו יכינו לכם לוגו יצירתי, אשר יותאם באופן ספציפי לתחום בו הנכם עוסקים והוא יגרום לקהל היעד שלכם...
קרא עוד »
פבר 07, 2020