מה זו מערכת ERP?

ראשי תיבות שלא תמיד ברורים קיימים לא רק בצבא, אלא גם בעולם העסקי. מערכת ERP מאפיינת בעיקר ארגונים עסקיים מקומיים בינוניים וגדולים (או גלובליים) ואם תהיתם תמיד מה זה אומר ומה המשמעות, אנו מתכבדים להגיש את עיקרי הדברים. 

כלי עזר להתייעלות ארגונית 

הפירוש המילולי של מערכת ERP זה מערכת Enterprise resource planning. בלשון יותר מובנת, מדובר בעצם על כלי עזר שמאפשר לכל ארגון להתייעל, לעבוד נכון וטוב יותר. 

מערכת מידע ארגונית מקיפה 

אפשר להסתכל על מערכת ERP בתור מערכת מידע ארגונית מקיפה. זו מערכת שאליה ניגשים העובדים כאשר הם צריכים להזין מידע או לשאוב מידע בנושאים כמו הזמנת פריטים לצורכי עבודה, תיאום פגישה עם לקוח, רישום העדפות לקוח, חלוקת משימת. כמו כן נמצאים בה נושאי שיווק ומשאבי אנוש, לוגיסטיקה ועוד. 

שיפור הבנה ותקשורת בתוך הארגון 

בעבר, מחלקות ארגוניות שונות נזקקו למערכת נפרדת. למשל במשאבי אנוש השתמשו בתוכנת משאבי אנוש, מחלקת כספים התשמשה בתוכנת ניהול חשבונות ותוכנת שכר וכן הלאה. מערכת ERP כוללת בתוכה כמה וכמה מודולים. כל מודול יכול לתפקד באופן עצמי אולם יש קשר ישיר וקווי דמיון מהותיים בין כל המודולים. בצורה כזאת ניתן לבצע שיתוף במידע, העברת נתונים ותקשורת טובה יותר, בתוך כלל חלקי הארגון. 

עבודה בענן ויישומים נוספים 

המאפיין המודרני הנוסף של מערכת ERP מתבטא בכך שהפעילות נעשית לרוב בענן. בצורה כזאת ניתן לגשת למערכת הן ממשרדי הארגון והן מחוצה לו. היישומים בענן מאפשרים אבטחת מידע ושמירה על משאבי הארגון מבלי להתקין שרתים פנימיים. לצד עבודה בענן, המערכת מאפשרת קליטת יישומים חיצוניים נוספים, כגון שילוב עם פורטל ספקים ומערכות ארגוניות נוספות, על פי הצורך.

 

למידע נוסף על על מערכת ERP או ERP בענן לחצו על הלינק.

 

דיגיטל טכנולוגיה כללי עיצוב שיווק שיווק שותפים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הפחתת משקל הרבלייף
אנחנו צריכים לרדת במשקל מכמה סיבות. זה יכול לעזור לנו עם הבריאות והרווחה שלנו, זה יכול לגרום לנו להיות...
קרא עוד »
דצמ 19, 2022
איפה מאחסנים ביטקוין?
ביטקוין מאוחסן בארנק דיגיטלי, שיכול להיות ארנק תוכנה או חומרה. אפשר לאחסן ביטקוינים במחשב או במכשיר...
קרא עוד »
דצמ 19, 2022
איך משתמשים באתר XL7?
משחקי פוקר מקוונים מעניקים כיום בילוי פופולרי עבור אנשים רבים. הם גם אחת התעשיות הרווחיות ביותר...
קרא עוד »
דצמ 12, 2022