מה זו מערכת ERP?

ראשי תיבות שלא תמיד ברורים קיימים לא רק בצבא, אלא גם בעולם העסקי. מערכת ERP מאפיינת בעיקר ארגונים עסקיים מקומיים בינוניים וגדולים (או גלובליים) ואם תהיתם תמיד מה זה אומר ומה המשמעות, אנו מתכבדים להגיש את עיקרי הדברים. 

כלי עזר להתייעלות ארגונית 

הפירוש המילולי של מערכת ERP זה מערכת Enterprise resource planning. בלשון יותר מובנת, מדובר בעצם על כלי עזר שמאפשר לכל ארגון להתייעל, לעבוד נכון וטוב יותר. 

מערכת מידע ארגונית מקיפה 

אפשר להסתכל על מערכת ERP בתור מערכת מידע ארגונית מקיפה. זו מערכת שאליה ניגשים העובדים כאשר הם צריכים להזין מידע או לשאוב מידע בנושאים כמו הזמנת פריטים לצורכי עבודה, תיאום פגישה עם לקוח, רישום העדפות לקוח, חלוקת משימת. כמו כן נמצאים בה נושאי שיווק ומשאבי אנוש, לוגיסטיקה ועוד. 

שיפור הבנה ותקשורת בתוך הארגון 

בעבר, מחלקות ארגוניות שונות נזקקו למערכת נפרדת. למשל במשאבי אנוש השתמשו בתוכנת משאבי אנוש, מחלקת כספים התשמשה בתוכנת ניהול חשבונות ותוכנת שכר וכן הלאה. מערכת ERP כוללת בתוכה כמה וכמה מודולים. כל מודול יכול לתפקד באופן עצמי אולם יש קשר ישיר וקווי דמיון מהותיים בין כל המודולים. בצורה כזאת ניתן לבצע שיתוף במידע, העברת נתונים ותקשורת טובה יותר, בתוך כלל חלקי הארגון. 

עבודה בענן ויישומים נוספים 

המאפיין המודרני הנוסף של מערכת ERP מתבטא בכך שהפעילות נעשית לרוב בענן. בצורה כזאת ניתן לגשת למערכת הן ממשרדי הארגון והן מחוצה לו. היישומים בענן מאפשרים אבטחת מידע ושמירה על משאבי הארגון מבלי להתקין שרתים פנימיים. לצד עבודה בענן, המערכת מאפשרת קליטת יישומים חיצוניים נוספים, כגון שילוב עם פורטל ספקים ומערכות ארגוניות נוספות, על פי הצורך.

 

למידע נוסף על על מערכת ERP או ERP בענן לחצו על הלינק.

 

כתוב/כתבי תגובה