משרות דרושים באבטחת מידע – אילו תפקידים הכי נחשקים?

אבטחת מידע היא היבט חשוב בכל חברה, והתפקידים הדרושים בתחום זה הם רבים. להלן רשימה של כמה מהעמדות הנפוצות ביותר. משרות דרושים באבטחת מידע, בואו נכיר תפקידים נדרשים. 

דרושים באבטחת מידע

אנליסט אבטחת מידע: מנתח אבטחת מידע אחראי על זיהוי והערכת סיכונים לנכסי מידע ויישום אמצעי הגנה מתאימים. הם גם עורכים מחקר על המגמות העדכניות ביותר בטכנולוגיית מידע, פשעי סייבר וצורות אחרות של פרצות מידע.

מהנדס אבטחה: מהנדס אבטחה מעצב מערכות מחשב עם תכונות אבטחה ספציפיות כגון הצפנה או בקרות גישה. הם עשויים גם לתכנן חומות אש או מערכות למניעת חדירת רשת (NIPS) עבור רשתות כדי להגן מפני התקפות של האקרים או תוכנות זדוניות.

אדריכל אבטחה: ארכיטקט אבטחה מעצב מערכות מאובטחות שיכולות לעמוד בפני התקפות מתוחכמות על ידי שימוש בקריפטוגרפיה, בקרות גישה וטכנולוגיות אחרות כדי לספק רמת הגנה גבוהה תוך מזעור השפעות הביצועים על המשתמשים.

משרות דרושים באבטחת מידע 

תפקידי אבטחת המידע נעים בין הטכני לניהולי. התפקידים הטכניים כוללים בדיקות חדירה והערכת פגיעות. התפקידים הניהוליים ממוקדים יותר כיצד למנוע הפרות מלכתחילה וכיצד להגיב במהירות כאשר הן אכן קורות. אבטחת מידע הוא מונח רחב שניתן להגדיר בדרכים רבות. זהו הנוהג של הגנה על מידע מפני גישה לא מורשית, שימוש, חשיפה, שיבוש או הרס. תפקיד איכותי באבטחת מידע הוא אדם המוודא שתוכנית אבטחת המידע עונה על צרכי הארגון. תפקיד איכותי באבטחת מידע יכול להיות מוגדר כאדם בעל אחת או יותר מהכישורים הבאים:

  1. אנליסט אבטחת מידע
  2. מהנדס אבטחת מידע
  3. אדריכל אבטחת מידע
  4. מבקר אבטחת מידע
  5. קצין אבטחת מידע ראשי (CISO)
  6. קצין פרטיות ראשי (CPO)

לאתר של SeeHR >>> >

דיגיטל טכנולוגיה כללי עיצוב שיווק שיווק שותפים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עיצוב לוגו
עיצוב לוגו מהווה חלק בלתי נפרד מעבודת המיתוג של כל עסק וכל חברה. זהו שלב הכרחי שאין לוותר עליו, היות...
קרא עוד »
ינו 06, 2020
מה היתרונות של חיבור מרחוק עבור עסקים?
המאמר באדיבות https://TSplus.co.il/ עסקים רבים בשנים האחרונות עוברים לעבודה חלקית או מלאה מהבית. אם זה עקב...
קרא עוד »
אוג 13, 2020
מהי חתימה דיגיטלית?
חתימות דיגיטליות הן דרך דיגיטלית לחתום על מסמך. ניתן ליצור אותם באמצעות אפליקציה או אתר אינטרנט....
קרא עוד »
אוק 26, 2022