משרות דרושים באבטחת מידע – אילו תפקידים הכי נחשקים?

אבטחת מידע היא היבט חשוב בכל חברה, והתפקידים הדרושים בתחום זה הם רבים. להלן רשימה של כמה מהעמדות הנפוצות ביותר. משרות דרושים באבטחת מידע, בואו נכיר תפקידים נדרשים. 

דרושים באבטחת מידע

אנליסט אבטחת מידע: מנתח אבטחת מידע אחראי על זיהוי והערכת סיכונים לנכסי מידע ויישום אמצעי הגנה מתאימים. הם גם עורכים מחקר על המגמות העדכניות ביותר בטכנולוגיית מידע, פשעי סייבר וצורות אחרות של פרצות מידע.

מהנדס אבטחה: מהנדס אבטחה מעצב מערכות מחשב עם תכונות אבטחה ספציפיות כגון הצפנה או בקרות גישה. הם עשויים גם לתכנן חומות אש או מערכות למניעת חדירת רשת (NIPS) עבור רשתות כדי להגן מפני התקפות של האקרים או תוכנות זדוניות.

אדריכל אבטחה: ארכיטקט אבטחה מעצב מערכות מאובטחות שיכולות לעמוד בפני התקפות מתוחכמות על ידי שימוש בקריפטוגרפיה, בקרות גישה וטכנולוגיות אחרות כדי לספק רמת הגנה גבוהה תוך מזעור השפעות הביצועים על המשתמשים.

משרות דרושים באבטחת מידע 

תפקידי אבטחת המידע נעים בין הטכני לניהולי. התפקידים הטכניים כוללים בדיקות חדירה והערכת פגיעות. התפקידים הניהוליים ממוקדים יותר כיצד למנוע הפרות מלכתחילה וכיצד להגיב במהירות כאשר הן אכן קורות. אבטחת מידע הוא מונח רחב שניתן להגדיר בדרכים רבות. זהו הנוהג של הגנה על מידע מפני גישה לא מורשית, שימוש, חשיפה, שיבוש או הרס. תפקיד איכותי באבטחת מידע הוא אדם המוודא שתוכנית אבטחת המידע עונה על צרכי הארגון. תפקיד איכותי באבטחת מידע יכול להיות מוגדר כאדם בעל אחת או יותר מהכישורים הבאים:

  1. אנליסט אבטחת מידע
  2. מהנדס אבטחת מידע
  3. אדריכל אבטחת מידע
  4. מבקר אבטחת מידע
  5. קצין אבטחת מידע ראשי (CISO)
  6. קצין פרטיות ראשי (CPO)

לאתר של SeeHR >>> >

דיגיטל טכנולוגיה כללי עיצוב שיווק שיווק שותפים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כתיבת עבודות אקדמיות – כך תעשו זאת נכון
תעשו לעצמכם טובה ותשקיעו את המאמץ הנדרש בכתיבה של עבודות אקדמיות. מדובר פה בציונים שתקבלו בתור...
קרא עוד »
יונ 13, 2020
מאמן כושר אישי
מאמן כושר אישי אנשים רבים משקיעים זמן רב, משאבים וכסף בלהיראות טוב, להרגיש טוב ולשמור על הבריאות...
קרא עוד »
מאי 31, 2022
מילון בבילון לעסקים – מה זה כולל?
התנהלות בין כתלי העסק צריכה להיות יעילה מאוד. ככל שהיא יעילה יותר כך העסק יכול להיות רווחי יותר. מדובר...
קרא עוד »
יול 01, 2021